Nagy érdeklődés mellett mutatták be Miszlivetz Ferenc Maradok civil című könyvét a kőszegi Líra könyvesboltban. A kötet a szociológus esszéiből és a vele készült interjúkból válogat. Az olvasók részletes elemzést kaphatnak az elmúlt évek eseményeiről. A rendszerváltoztatást megelőző esztendőktől napjainkig követhetjük nyomon a magyarországi közélet történetét a szerző nézőpontjából.
A Maradok civil öt fejezete magában foglalja az elmúlt időszak nagy eseményeit. Nemcsak a nyolcvanas évek heroikus civil kezdeményezéseit, de az uniós csatlakozást megelőző évekét is, egészen az orosz-ukrán háború kirobbanásának idejéig. A szerzővel készült interjúkat olyan jelentős riporterek jegyzik, mint Bossányi Katalin, Tarnói Gizella, Rádai Eszter, vagy Trautmann László. Az esszék között ott a 89-es Maradok civil című esszé éppúgy, mint a csernobili tragédiát feltáró elemző írás, vagy az a tanulmány, amely a háborút elemzi a közelmúlt eseményeinek tükrében. A közvetlen hangulatú bemutatón a szerzőt Nagy Endre szociológus kérdezte. Szívesen elevenítette fel a közös emlékeket, de méltatta is Miszlivetz írásait, ismertette a kötetben szereplő nagy témákat, a kőszegi intézményalapítást éppúgy mint a szombathelyi egyetemi szakalapítást. A bemutató után a szerző dedikálta a Maradok civilt.
Maradok civil című kötet több mint három évtized vele készült interjúinak legjavából válogat. A budapesti kutató intézettől a szombathelyi szakkollégium szervezésén, egyetemi intézetek, szakok létrehozásán át egészen a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének megalakításáig.
Az első fejezet a rendszerváltoztatás előtti időszakot mutatja be. Arról beszél, milyen szerepet töltött be Miszlivetz Ferenc ezekben az években. A második fejezetbe kerültek azok a szövegek, amelyek a Szabad Kezdeményezések Hálózatától a Fidesz megalakulásig mutatják be a történelmi eseményeket, és ebben professzor úr szerepét, a harmadik fejezet az Európai Unióhoz történő csatlakozás folyamatát mondja el és elemzi. A negyedik fejezet a szombathelyi egyetemalapítás eseményeit foglalja össze az interjúk tükrében, minden nehézségével és sikereivel, valamint a szombathelyi egyetemen akkreditált Európa-tanulmányok szak megalapításának lépéseit foglalja össze. Az ötödik fejezetet pedig a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete (iASK) megalapításának időszakáról beszél. Egészen napjainkig mondja el az iAsk történetét, a célokat és a terveket is ismerteti.
Minden részt elemző esszé vezet be, amely összefoglalást ad az adott fejezetben tárgyalt korszak kiemelkedő eseményeiből. A kötet előszavát prof. dr. Szentes Tamás akadémikus írta. A kötetet Gondolat Kiadó jelentette meg.