Az iASK főigazgatója, prof. dr. Miszlivetz Ferenc meghívást kapott az amerikai Neumann 120 konferenciára. Előadását New Yorkban tartotta meg, de több város oktatási és kutatóintézetében is hivatalos látogatást tett dr. Matyasovszky-Németh Mártonnal, a Bibó István Szakkollégium igazgatójával. A több mint egyhetes program célja – a nemzetközi konferenciarészvétel mellett – a kapcsolatépítés és közös projektek, együttműködések elindítása az egyesült államokbéli tudományos élet képviselőivel. Találkoztak Mary Taylor, a City University of New York, Graduate Center, Center for Place, Culture and Politics központvezető-helyettesével, tárgyalásokat folytattak a Columbia University Harriman Intézetében, ahol Valentina Izmirlieva professzor, a szláv nyelvek és a szláv irodalom professzora fogadta őket. Az intézet különös figyelmet fordít a kelet-európai irodalom népszerűsítésére. Izmirlieva elmondta, szeretné, ha a Harriman Intézet támogatásával évente két, a régióból származó szépirodalmi kötet angol fordítása jelenhetne meg a Columbia University Press gondozásában. Miszlivetz és Matyasovszky – Németh a Kohn Pederson Fox (KPF) építészirodába is ellátogattak, amelynek egyik tulajdonos-partnere Hana Kassem és az iroda egyik erdélyi magyar származású munkatársa, Csegzi Kamilla fogadta őket. Az 1976-ban alapított KPF irodának nagy tapasztalata van az iASK International Synergy Campus-hoz hasonló kutatóintézetek tervezésében. Az iroda nagy érdeklődést mutatott az iASK-ISC épületegyüttese iránt, továbbá üdvözölte azt a gondolatot is, hogy az ISC épülete szerves részévé váljék a KRAFT-koncepcióban felújított épületegyüttesnek. A tervezőiroda munkatársai szívesen megnéznék a kőszegi épületeket, különös tekintettel a felújítás előtt álló egykori MÁV Gyermekotthont, a jövendő Szinergia Kampuszt.
A főigazgató előadóként vett részt a John von Neumann 120 konferencián, ahol a program résztvevőit Novák Tamás tudományos és innovációs attasé köszöntötte. Az eseményen egyeztettek Márka Szabolccsal, a Columbia University professzorával, Charles Vorosmartyval, CUNY Advanced Science Research Center Environmental Sciences Initiative alapító igazgatójával, és Friedler Ferenccel, a győri Széchenyi István Egyetem rektorával is. A konferenciát a New York University Langdone Health Center előadótermében tartották. A résztvevők elsősorban Neumann János munkásságának a tudományos kutatásokra gyakorolt pozitív hatásáról értekeztek. Kivételt jelentett a Miszlivetz Ferenc által kezdeményezett Can We Survive Technology? című kerekasztal-beszélgetés, amelynek levezető elnöke: Charles Vorosmarty volt, és Miszlivetz professzoron kívül részt vett továbbá: Fehér Katalin, az NKE tudományfilozófiával foglalkozó kutatója, Maliga Pál, a Rutgers Egyetem növénygenetika professzora és Ságvári Bence szociológus, az Indiana University vendégkutatója. A szekció azért is volt kivételes, mert egyedül itt került szóba Neumann és a Manhattan-projekt résztvevőinek tudományetikai felelőssége és ennek aktualitása.
A főkonzulátus szervezésében a Princetonban található Institute for Advanced Study-ba is ellátogattak útjuk során, ahol Neumann, Einstein, Gödel, Oppenheimer és sok más jeles kutató társaságában dolgozott. David Nirenberg történész, az intézet jelenlegi igazgatója Robert Oppenheimer egykori irodájában fogadta Miszlivetz Ferencet. A főigazgató Ilan Chabay magyar származású feltaláló és az Arizona State University (ASU) kutató professzora meghívására a hétvégét Washington DC-ben töltötte. Ilan Chabay, külsős kutatóként évek óta részt vesz az iASK munkájában. Kezdeményezésére az ASU washingtoni intézetében munkamegbeszélést szerveztek Arthur Daemmrich igazgatóval. Itt is, mint az említett találkozók során mindenütt, bemutatták a KRAFT-programot. Ez a módszertani innováció, amely a magyar kormány támogatásával nemzeti fejlesztési program szintjére emelkedett, a korábbiakban már elnyerte a Bonni Egyetem, a vele szorosan együttműködő ENSZ Egyetem és a Vatikáni Tudományos Akadémia vezetőinek elismerését is.
Miszlivetz Ferenc, találkozott Takács Szabolcs nagykövettel, akivel arról egyeztetett, hogy az intézet bekapcsolódjék a Holocaust 80. évfordulójára tervezett 2024-es rendezvénysorozatba.
A tervek között szóba került az is, hogy az iASK a jövő év tavaszán mutassa be legfontosabb eredményeit és fejlesztéseit New Yorkban és Washingtonban. Az elképzeléshez mind nagykövet, mind Novák Tamás attasé támogatásáról biztosította a látogatókat.
A kiemelt képen: Can We Survive Technology? című kerekasztal-beszélgetés, amelynek levezető elnöke: Charles Vorosmarty volt, és Miszlivetz professzoron kívül részt vett továbbá: Fehér Katalin, az NKE tudományfilozófiával foglalkozó kutatója, Maliga Pál, a Rutgers Egyetem növénygenetika professzora és Ságvári Bence szociológus, az Indiana University vendégkutatója.