A Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének Kraft-központja január 5-ig meghosszabbította az emlékpályázat beadási határidejét.
Pályázati kiírás
Az emlékpályázatra a Kreatív város – Fenntartható vidék integrált módszertanra épülő, vagy azzal rokon alap- és/vagy alkalmazott kutatási témában írt pályaművekkel lehet jelentkezni.
A pályázat keretében olyan írásokat várunk, amelyekben a pályázók magas szakmai színvonalon mutatják be saját kutatásukat, annak célját, módszerét, eredményeit és tudományos vagy gyakorlati hasznosíthatóságának lehetőségét. A pályázat önálló, új tudományos/szakmai eredmény kell legyen, amely nem az intézettel korábban szerződéses munka keretében (vagy ahhoz kapcsolódva) valósult meg, illetve nem került közlésre egyéb publikációs fórumokon.
A határidőig beérkezett pályázatokat az Intézet által felkért szakmai zsűri anonimizált formában értékeli.
Díjazás: A zsűri által legszínvonalasabbnak ítélt pályaművet benyújtó jelentkező nettó 200.000 forint díjazásban részesül.
A legjobb, illetve a szakmai zsűri által közlésre ajánlott pályaműveket az intézet elektronikus tanulmánykötetben, szerkesztett formában megjelenteti. A legjobb pályaművet benyújtó jelentkezőt az intézet szakmai előadás tartására is meghívja. A pályázók írásbeli értesítést kapnak a pályázat eredményéről.
A pályázat benyújtása e-mailen lehetséges az alábbi címen: scholarship@archive.iask.hu (A levél tárgyában kérjük megjelölni: „Gaál Zoltán emlékpályázat”)
A pályázatok beküldésének határideje: 2023. január 5. (csütörtök)
A tanulmány terjedelme 35000-45000 karakter (szóközzel együtt), amelybe beleértendő az 1000-1500 karakter terjedelmű absztrakt, az irodalomjegyzék, továbbá az ábrák és táblázatok szövegezése is. A pályaműveket MS Word formátumban kérjük benyújtani. A tanulmányban szereplő grafikus eredményeket (térképeket, saját készítésű ábrákat, stb.) külön képfájlban is kérjük csatolni.
A pályázat eredményhirdetése várhatóan Gaál Zoltán halálának első évfordulójára rendezett ünnepségen kerül sor Kőszegen 2023. első negyedévében.
Gaál Zoltán 2016-tól az FTI-iASK kutatója, majd a Kraft-központ vezetője és 2019-2021 között az FTI-iASK főigazgató-helyettese volt. Feladata és szívügye volt a Kreatív város – Fenntartható vidék integrált módszertanra épülő kutatások és az ehhez kapcsolódó empirikus felmérések koordinálása: a Kraft-csoport kutatóinak nagytudású, lelkiismeretes vezetője, a Pannon Városok közti együttműködésnek pedig mindig tettre kész mentora volt. A Gaál Zoltán emlékpályázat kiírásával célunk, hogy méltón emlékezzünk meg kollégánkról és tanítását megőrizzük, tovább építsük a munkájával megalapozott kutatási-fejlesztési irányokat.