Az iASK főigazgatója, Miszlivetz Ferenc előadást tart március 16-án, 13.30-tól a németországi Bonnban. Az előadás helyszíne a Zentrum für Entwicklungsforschung (ZEF). A prezentáció témája a regionális újjáépítés és együttműködés a növekvő bizonytalanságok idején, valamint az interdiszciplináris tudomány kihívásai közép-európai nézőpontból. A programot kiemelt eseményként hirdeti az intézmény honlapja és social-média felületei is.
Az előadás ismertetője az intézmény honlapjáról és facebook-oldaláról:
A program leírása:
Regionális újjáépítés és együttműködés a növekvő bizonytalanságok idején: Az interdiszciplináris tudomány kihívásai közép-európai szemszögből
Időpont: március 16., csütörtök, 13:30 – 14:30.
Helyszín: Fejlesztési Kutatóközpont (ZEF), Genscherallee 3, 53113 Bonn, földszinti konferenciaterem.
Fotók: az intézmény honlapjáról és hivatalos fb-oldaláról
Előadó: dr: Miszlivetz Ferenc professzor a Kőszegi Interdiszciplináris Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének (iASK) alapítója és igazgatója, Jean Monnet professzor és a Pannon Egyetem rendes tanára. A budapesti Politikatudományi Intézet Társadalomtudományi Központjának tudományos tanácsadója. Történelmet, fejlesztési közgazdaságtant és szociológiát tanult.
Összefoglaló: Az iASK által kidolgozott Kreatív városok és fenntartható régiók (KRAFT) koncepció célja az általában elnéptelenedés és hanyatló gazdasági tevékenységek által fenyegetett kis- és középvárosok többdimenziós potenciáljának mérése. Magyarország nyugat-pannon régiójából, nevezetesen Kőszeg városából származó példák bizonyítják, hogy a kis- és középvárosok eszközeik koncentrált reaktiválásával képesek megújulni, és példaként szolgálhatnak a hagyományokon alapuló újjáépítésre, valamint az innovatív gazdasági és társadalmi modellekre.
A fejlesztési paradigmák és a fenntarthatóság újragondolása a KOVID utáni „normális” körülmények között elengedhetetlenné válik, miközben az Ukrajnában hosszú ideje tartó háború az eddig globalizációnak nevezett folyamat végét jelezheti. Egy teljesen új világrend kialakulásának kísértete hangsúlyozza az interdiszciplináris elemzés szükségességét, amely számot vet a benne rejlő összetettséggel és globális következményekkel. Az Európai Unió idő előtti válsága az európai léptékeken messze túlmutató, érzékelhető instabilitást hangsúlyoz, és kiemeli a tudásalapú, a lényegre összpontosító, koncentrált cselekvés szükségességét.
Az Institute of Advanced Studies Kőszeg (iASK) interdiszciplináris think tankként és a világ minden tájáról érkező neves tudósok, kutató- és felsőoktatási intézmények partnereként foglalkozik ezekkel és a kapcsolódó kihívásokkal, ahol a regionális megközelítés beágyazódik a nemzeti, kontinentális és globális összefüggésekbe.
Az iASK (építés alatt álló) Interdiszciplináris Szinergia Kampuszával kiváló lehetőségeket kínál a tudományos találkozásokhoz és együtt gondolkodáshoz kelet és nyugat, dél és észak diszciplináris és földrajzi kereszteződésében.